Microsoft Excel - vzorce a funkce - praxe pro pokročilé

Otevřené kurzy

Termín kurzu Cena bez DPH
19.4.2022 09:00 - 16:00 2 800 Kč ON-LINE Přihlásit se

Kurz na zakázku

Přizpůsobíme Vám délku | program | termín | místo kurzu.
Nabídneme Vám výhodnou cenu skupinového kurzu.
Časový rozsah: 1 den (9:00 - 16:00)
Příručka:
Předpoklady: Znalosti na úrovni kurzu Microsoft Excel - vzorce a funkce - základy přehledně
On-line kurz: Kurzu se zúčastníte prostřednictvím aplikace Microsoft Teams. Ke kurzu se připojíte přes desktopovou aplikaci Teams, pokud ji nemáte nainstalovanou, je možné se připojit přes web.

Průběh kurzu:
Kurzy se konají v malých skupinách, aby lektor i účastníci mohli aktivně komunikovat. Kurz je plnohodnotným ekvivalentem prezenčního kurzu. Výklad lektora a předvedení příkladů probíhá živě. Účastníci dostávají pravidelně prostor k samostatné práci na pracovních souborech. Své postupy následně konzultují s lektorem.
V průběhu kurzu jsou zařazovány kratší přestávky na odpočinek. Polední přestávka je cca 45 minut. Účastníci on-line kurzů získávají pracovní sešity se zpracovanými příklady, příručku (pokud je součástí kurzu), certifikát o absolvování kurzu.
Prezenční kurz: Kurz se koná v počítačové učebně DIGI Akademie na adrese Spálená 76/14, Praha 1 (v docházkové vzdálenosti od stanice metra Národní třída).
Bližší informace jsou uvedeny v pozvánce, kterou obdržíte nejpozději 7 dní před zahájením kurzu.

Průběh kurzu:
Každý účastník kurzu má k dispozici počítač s potřebným softwarem a připojením na vysokorychlostní Internet.
Všechna probíraná témata si účastníci zároveň procvičují na praktických příkladech. Spousty dalších praktických postupů jsou uvedeny v příručce (pokud je součástí kurzu).
Na konci kurzu Vás požádáme o zpětnou vazbu prostřednictvím hodnotícího formuláře. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát.

Občerstvení:
Před zahájením kurzu a během i během přestávek je k dispozici občerstvení (káva, čaj, sušenky, minerálky apod.).
Polední přestávka je cca od 12 do 12:45 hodin. V nejbližším okolí DIGI Akademie je několik restaurací pro příjemný oběd, které rádi doporučíme.

Máte otázky k organizaci školení? Kontaktujte nás.

Kurz je určen pro pokročilé uživatele, kteří běžně používají vzorce a nekteré fuknce a chtějí si zlepšit znalosti v jejich praktickém používání napříč různými funkčnostmi aplikace Excel. Všechna probíraná témata jsou procvičována na zcela konkrétních praktických příkladech.
Vzorce a funkce se v tomto kurzu naučíte používat nejen ve smyslu klasických výpočtů, ale zejména jako podpůrný aparát pro realizaci dalších funkcí Excelu. Nejprve si na různých charakteristických úlohách připomenete práci s nejpoužívanějšími funkcemi a zopakujete si postup tvorby vzorců s vnořenými funkcemi. Také se seznámíte se speciálními typy názvů odkazujících na vzorce a jejich použitím.
Pokud pracujete s daty, která jsou importována / kopírována z externích databází nebo internetu v nevhodném formátu, dokážete je pomocí nabytých znalostí transformovat do vhodného formátu použitelného pro zpracování nástroji Excelu tak, aby například datum nebo číslo importované jako text bylo převedeno na korektní datum nebo číslo, s nímž je možno provádět požadované výpočty.
Pomocí vzorců si podstatně rozšíříte možnosti sofistikovanějších aplikací podmíněného formátování, zejména jeho dynamických forem, S použitím různých funkcí pak snadno zvládnete i nastavení komplikovanějších případů ověření dat. Vzorce se naučíte používat používat i v dalších případech - pro porovnávání seznamů, vyhledávání duplicit či jedinečných hodnot, pro rozšířené možnosti filtrace nebo přípravu dat speciálních grafů apod. Na závěr zrealizujeme úlohu využívající maticové vzorce.

 • Stručné zopakování a zozšíření znalostí tvorby vzorců
 • Názvy vzorců a možnosti jejich použití
 • Praktické příklady často používaných funkcí
 • Tranformace dat s pomocí vzorců
 • Využití logických funkcí v analýze dat
 • Vzorce a vizualizace dat pomocí podmíněného formátování
 • Využití vzorců pro zajištění integrity dat pomocí ověření
 • Porovnání dat seznamů
 • Zjišťování duplicit / jedinečných hodnot
 • Použití vzorců pro pokročilou filtraci dat
 • Praktické úlohy využívající maticové vzorce
Líbila se mi forma a množství předaných informací. (David B., obchodní sektor) 5.2.2019 lektorka Judita Veselá
Vstřícnost a ochota lektora, příjemná atmosféra. (Karel K., obchodní sektor) 26.3.2018 lektor Jakub Filip
Vstřícná lektora, a přehledně připravené materiály. (Antonín J., obchodní sektor) 15.1.2018 lektorka Judita Veselá

Zpět na seznam