Microsoft Excel – analýzy rozsáhlých dat kontingenčními tabulkami a vzorci

Otevřené kurzy

Termín kurzu Cena bez DPH
19.10.2021 09:00 - 16:00 2 400 Kč PREZENČNÍ Přihlásit se
9.11.2021 09:00 - 16:00 2 400 Kč ON-LINE Přihlásit se

Kurz na zakázku

Přizpůsobíme Vám délku | program | termín | místo kurzu.
Nabídneme Vám výhodnou cenu skupinového kurzu.
Časový rozsah: 1 den (9:00 - 16:00)
Příručka: studijní materiály jsou v ceně kurzu
Předpoklady: Znalosti na úrovni kurzu Microsoft Excel - pro pokročilé.
On-line kurz: Kurzu se zúčastníte prostřednictvím aplikace Microsoft Teams. Ke kurzu se připojíte přes desktopovou aplikaci Teams, pokud ji nemáte nainstalovanou, je možné se připojit přes web.

Průběh kurzu:
Kurzy se konají v malých skupinách, aby lektor i účastníci mohli aktivně komunikovat. Kurz je plnohodnotným ekvivalentem prezenčního kurzu. Výklad lektora a předvedení příkladů probíhá živě. Účastníci dostávají pravidelně prostor k samostatné práci na pracovních souborech. Své postupy následně konzultují s lektorem.
V průběhu kurzu jsou zařazovány kratší přestávky na odpočinek. Polední přestávka je cca 45 minut. Účastníci on-line kurzů získávají pracovní sešity se zpracovanými příklady, příručku (pokud je součástí kurzu), certifikát o absolvování kurzu.
Prezenční kurz: Kurz se koná v počítačové učebně DIGI Akademie na adrese Spálená 76/14, Praha 1 (v docházkové vzdálenosti od stanice metra Národní třída).
Bližší informace jsou uvedeny v pozvánce, kterou obdržíte nejpozději 7 dní před zahájením kurzu.

Průběh kurzu:
Každý účastník kurzu má k dispozici počítač s potřebným softwarem a připojením na vysokorychlostní Internet.
Všechna probíraná témata si účastníci zároveň procvičují na praktických příkladech. Spousty dalších praktických postupů jsou uvedeny v příručce (pokud je součástí kurzu).
Na konci kurzu Vás požádáme o zpětnou vazbu prostřednictvím hodnotícího formuláře. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát.

Občerstvení:
Před zahájením kurzu a během i během přestávek je k dispozici občerstvení (káva, čaj, sušenky, minerálky apod.).
Polední přestávka je cca od 12 do 12:45 hodin. V nejbližším okolí DIGI Akademie je několik restaurací pro příjemný oběd, které rádi doporučíme.

Máte otázky k organizaci školení? Kontaktujte nás.

Tento kurz nahrazuje a podstatně rozšiřuje oblíbený kurz Microsoft Excel - kontingenční tabulky. Většina představených funkcí a nástrojů bude aplikována na databázi s obchodními daty.
Kurz je rozdělen do dvou hlavních témat. V první části se naučíte na praktických příkladech používat různé vybrané nástroje pro výpočetní a grafickou analýzu dat. Nejdříve se seznámíte s několika výkonnými funkcemi vhodnými pro výpočetní analýzu rozsáhlých dat. Poté použijete další funkce pro předběžnou úpravu dat databáze tak, aby byla jejich další analýza pomocí kontingenčních tabulek a grafů snadná a dostatečně účinná.
Dále si vyzkoušíte vybrané možnosti rychlé grafické analýzy dat a jejich působivé prezentace pomocí podmíněného formátování a minigrafů – malých grafů zobrazujících se přímo v buňkách vedle dat.
Ve druhé části kurzu zvládnete tvorbu kontingenčních tabulek, včetně jejich podrobného nastavení, formátování a filtrování. Využijete nové efektivní filtry , jako jsou průřezy a časová osa. Z pokročilých nástrojů kontingenční tabulky se seznámíte se souhrny a dále s počítanými poli a položkami. Na závěr si vyzkoušíte, jak snadno jediným kliknutím vytvořit kontingenční graf pro lepší znázornění dosažených výsledků.

 • Výpočetní a grafická analýza dat
  • výkonné funkce pro tvorbu souhrnů nad rozsáhlými daty
  • význam a použití logických funkcí pro analýzu dat
  • příklady použití funkcí pro úpravu zdroje dat kontingenční tabulky
  • grafická analýza dat pomocí podmíněného formátu a minigrafů
 • Analýza dat pomocí kontingenčních tabulek a grafů
  • koncepce kontingenční tabulky a kontingenčního grafu
  • tvorba kontingenční tabulky a jí modifikace
  • nastavení formátu a rozložení kontingenční tabulky
  • podrobné nastavení polí kontingenční tabulky
  • nástroje řazení a filtrace v kontingenční tabulce
  • seskupování položek kontingenční tabulky
  • tvorba počítaných položek a polí
  • tvorba, úprava a formátování kontingenčního grafu
Kurzu se do dnešního dne zúčastnilo 373 absolventů.
Kurz jedničkou ohodnotilo 99% absolventů
Nejlepší na kurzu byly tipy a triky, a více možností jak udělat jednu věc. (Pavel P., veřejná správa) 2.5.2019 lektorka Judita Veselá
Milá a ochotná paní lektorka, a srozumitelný výklad. (Alice K., veřejná správa) 29.4.2019 lektorka Helena Wieserová
Srozumitelný výklad lektora, přehlednost a posloupnost jednotlivých bodů, příjemná celková atmosféra. (Dan F., obchodní sektor) 7.3.2018 lektor Jakub Filip
Přístup lektora - vynikající přístup, tempo, ochota. Tento kurz byl nejlepší ze zatím absolvovaných. (Božena H., obchodní sektor) 15.5.2017 lektor Michal Pašta

Zpět na seznam