Microsoft Excel - vzorce prakticky

Otevřené kurzy

Začátek kurzu Délka kurzu Cena bez DPH
31.12.9999 1 den (9:00 - 16:00) 2 400 Kč Přihlásit se

Kurz na zakázku

Přizpůsobíme Vám délku | program | termín | místo kurzu.
Nabídneme Vám výhodnou cenu skupinového kurzu.
Časový rozsah: 1 den (9:00 - 16:00)
Příručka: studijní materiály jsou v ceně kurzu
Předpoklady: Znalosti na úrovni kurzu Microsoft Excel - pro pokročilé.
Kurz se koná: V počítačové učebně DIGI Akademie na adrese Spálená 76/14, Praha 1 (v docházkové vzdálenosti od stanice metra Národní třída).
Bližší informace jsou uvedeny v pozvánce, kterou obdržíte nejpozději 7 dní před zahájením kurzu.
Průběh kurzu: Každý účastník kurzu má k dispozici počítač s potřebným softwarem a připojením na vysokorychlostní Internet.
Všechna probíraná témata si účastníci zároveň procvičují na praktických příkladech. Spousty dalších praktických postupů jsou uvedeny v tištěné příručce, která je zahrnuta v ceně kurzu.
Na konci kurzu Vás požádáme o zpětnou vazbu prostřednictvím hodnotícího formuláře. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát.
Občerstvení: Před zahájením kurzu a během i během přestávek je k dispozici občerstvení (káva, čaj, sušenky, minerálky apod.).
Polední přestávka je cca od 12 do 12:45 hodin. V nejbližším okolí DIGI Akademie je několik restaurací pro příjemný oběd, které rádi doporučíme.

Máte otázky k organizaci školení? Kontaktujte nás.

Kurz je určen pro pokročilé uživatele, kteří běžně používají vzorce a některé funkce a chtějí si zlepšit znalosti v jejich praktickém používání napříč různými funkčnostmi aplikace Excel. Všechna probíraná témata jsou procvičována na zcela konkrétních praktických příkladech.
Vzorce a funkce se v tomto kurzu naučíte používat nejen ve smyslu klasických výpočtů, ale zejména jako podpůrný aparát pro realizaci dalších funkcí Excelu. Nejprve si na různých charakteristických úlohách připomenete práci s nejpoužívanějšími funkcemi a zopakujete si možnosti rychlé tvorby vzorců, a to včetně správných postupů tvorby vzorců s vnořenými funkcemi. Také se seznámíte se speciálními typy názvů odkazujících na vzorce a jejich použitím. Naučíte se vyhledávat chybné vzorce a tyto chyby různými způsoby řešit.
Pokud pracujete s daty, která jsou importována z externích databází nebo internetu v nevhodném formátu, dokážete je pomocí nabytých znalostí transformovat do vhodného formátu použitelného pro zpracování nástroji Excelu. Například tak, abyste datum nebo číslo importované jako text převedli na korektní datum a číslo, s nímž je možno provádět další požadované výpočty.
Pomocí vzorců si podstatně rozšíříte možnosti sofistikovanější aplikací podmíněného formátování, zejména jeho dynamických forem. S použitím různých funkcí pak snadno zvládnete i nastavení pro komplikovanější případy ověření dat. Vzorce používající různé funkce se naučíte používat i v dalších případech – pro porovnávání seznamů, vyhledávání duplicit či jedinečných hodnot, pro rozšířené možnosti filtrace nebo přípravu dat speciálních grafů apod. Na závěr se seznámíte rovněž s požitím maticových vzorců.

Obsah kurzu bude přizpůsoben úrovni znalostí účastníků.

 • Stručné zopakování a rozšíření znalosti tvorby vzorců
 • Názvy vzorců a možnosti jejich použití
 • Praktické příklady často používaných funkcí
 • Chyby ve vzorcích, jejich identifikace a úprava
 • Transformace dat s pomocí vzorců
 • Použití logických funkcí k vyhodnocení dat
 • Vizualizace dat pomocí dynamického podmíněného formátování
 • Nastavení parametrického ověření dat
 • Porovnání dat dvou seznamů
 • Vyhledávání duplicit a jedinečných hodnot
 • Použití vzorců pro pokročilou filtraci dat
 • Využití vzorců pro přípravu dat speciálních grafů
 • Příklady maticových vzorců a funkcí
Kurzu se do dnešního dne zúčastnilo 135 absolventů.
Kurz jedničkou ohodnotilo 100% absolventů
Výklad a ukázky tvorby. Jsem spokojená. (Taťána P., obchodní sektor) 1.10.2018 lektorka Helena Wieserová
Srozumitelný a jasný výklad, široké možnosti programu. (Jakub N., stavební sektor) 13.3.2018 lektor Jiří Hampl

Zpět na seznam